Zber plodín kombajnami CLAAS Lexion

Ponúkame Vám zber všetkých druhov plodín na profesionálnej úrovni s dlhoročnou skúsenosťou obsluhy v každom teréne, za každých podmienok so špičkovými obilnými kombajnami značky Claas.

Naše kombajny

Od začiatku založenia našej spoločnosti uprednostňujeme najrozšírenejšie obilné kombajny nemeckého popredného výrobcu žatevných strojov – CLAAS od nášho prvého zmluvného partnera AGRALL. Táto spoločnosť nám už šiesty rok dodáva kvalitné stroje na základe dopytu na trhu.

V našom vozovom parku sa aktuálne nachádzajú 3 vysoko výkonné obilné kombajny, s ktorými uspokojujeme požiadavky našich stálych, ako aj nových zákazníkov. V rámci našich možností dokážeme zberať všetky druhy poľnohospodárskych plodín, od hustosiatych obilnín, cez kukuricu, slnečnicu, sóju po trávy a iné špeciálne plodiny aj za nevýhodných podmienok, ako je poľahlí porast, kamenistý terén, horské podmienky a terén nedostupný pre štandardné kolesové kombajny bez pohonu 4×4.

V našej flotile nájdeme nasledovné kombajny a ich príslušenstvá:

asvm.png
Štatistiky
Čísla neklamú 😉
14158
Pozberané hektare
123875
Pozberané tony
63
Množstvo spokojných zákazníkov

CLAAS Lexion 670 C74

Obilný kombajn Claas Lexion 670 C74 s rokom výroby 2019 agregovaný so žacou lištou Claas Vario 930 Vám zabezpečí mimoriadne kvalitnú prácu s dennou výkonnosťou až 40 hektárov za výhodných podmienok.

Obilný kombajn je vybavený motorom 10,7 l Mercedes Benz OM 470 LA s výkonom až 435hp s dostatočnou rezervou pre všetky pracovné podmienky, s mimoriadne dobrou spotrebou PHM, 800 litrovou palivovou nádržou, ktorá zaručí 2-dňový ničím nerušený priebeh práce.
Garantujeme Vám čistotu vymláteného materiálu s novým čistiacim systémom 3D cleaning so sklonom terénu až 20%, profesionálnu manipuláciu so slamou – Special Cut a radiálny rozhadzovač s automatickým prispôsobením smeru odhadzovania pliev a slamy po celej šírke žacej lišty.
Efektívnosť práce zaručuje aj najväčší objem zásobníka zrna s kapacitou 11.000l s rýchlosťou vyprázdňovania 130l/s. Pre zvýšenie výkonnosti Vám ponúkame možnosť využitia prekladacieho voza, ktorú vieme zabezpečiť podľa požiadavky subjektu.

FJ5A2721-scaled.jpg

CLAAS Lexion 770TT C76

Najsilnejší obilný kombajn CLAAS Lexion 770TT (C76) s rokom výroby 2016 agregovaný s lištou Vario 1230 Vám zabezpečí v prípade optimálnych podmienok dennú výkonnosť až 60ha. Kombajn je vybavený Terra Track pásovým podvozkom tretej generácie. Pôda je najdôležitejším výrobným prostriedkom pre Vás a my sme sa rozhodli nakúpiť výkonný kombajn s maximálnou šetrnosťou k pôde. Terra Track takmer nezanecháva žiadne stopy ani pri vlhkých podmienkach a na bočnom svahu – tým pádom uľahčujeme prácu Vašich odvozov.

Kombajn je vybavený 15,6l motorom Mercedes Benz OM473 LA s výkonom 430kW (585PS) s výbornou spotrebou. Pomocou systému APS Hybrid má kombajn pomocou efektívnej separácie zvyškových zŕn desaťkrát vyššiu rýchlosť toku materiálu v rotoroch i zásadne odlišnú separačnú charakteristiku než vytriasadlá. Kombajn je vybavený 13.500l zásobníkom zrna s vyprázdňovaním 150l/s. Garantujeme Vám čistotu vymláteného materiálu systémom 3D cleaning, CEMOS Automatic a Cruise Pilot a sme maximálne šetrní k slame pomocou Special Cut nožov a aktívnym rozhadzovačom slamy po celej šírke žacieho stola aj v silnejších poveternostných podmienkach alebo na svahu. Náš kombajn je vybavený aj systémom yield mapping, s čím Vám vieme na objednávku vyhotoviť úrodové mapy pre precízne poľnohospodárstvo.

IMG_2044-scaled.jpg

CLAAS Lexion 760 C75

Obilný kombajn Claas Lexion 760 (C75) s rokom výroby 2019 agregovaný so špeciálnou lištou Claas Convio Flex 930 Vám zabezpečí v prípade vhodných podmienok dennú výkonnosť až 50 hektárov.
Kombajn je vybavený 12,5l/R6 motorom Perkins 2206F s výkonom 370kW (503hp) s dostatočnou rezervou pre prácu vo všetkých podmienkach, s výbornou spotrebou a s 1150l palivovou nádržou, ktorá postačí pre ničím nerušený 2-dňový priebeh práce. Pomocou systému APS Hybrid má kombajn pomocou efektívnej separácie zvyškových zŕn desaťkrát vyššiu rýchlosť toku materiálu v rotoroch i zásadne odlišnú separačnú charakteristiku než vytriasadlá.
Garantujeme Vám čistotu vymláteného materiálu systémom 3D cleaning, CEMOS Automatic a Cruise Pilot a sme maximálne šetrní k slame pomocou Special Cut nožov a aktívnym rozhadzovačom slamy po celej šírke žacieho stola aj v silnejších poveternostných podmienkach alebo na svahu.
Efektívnosť práce zaručuje aj najväčší zásobník s kapacitou 11.000l s rýchlosťou vyprázdňovania 150l/s. Kombajn je vybavený systémom yield mapping, na základe ktorého Vám vieme vyhotoviť úrodové mapy pre precízne poľnohospodárstvo.

9BD462D8-0CB4-4536-B3B5-018042F65EDB-scaled.jpeg

CLAAS Lexion 670 C64

AKTUÁLNE NA PREDAJ!!! 

Najrozšírenejší obilný kombajn Claas Lexion 670 (C64) s najžiadanejšou obilnou lištou Claas Vario 770 Vám zaručí od menších poľnohospodárskych subjektov až po väčšie subjekty bezproblémový priebeh žatvy s kvalitným výkonom.
Obilný kombajn je vybavený silovým americkým motorom 9,3l CAT 9.3 s maximálnym výkonom 449hp s väčšími výkonovými rezervami s denným výkonom okolo 35 hektárov pri vhodných žatevných podmienkach.
Jedinečný mlátiaci systém APS, lepšia separácia zbytkových zŕn, viac čistoty separovaného materiálu, viac zrna v zásobníku (11.000l) ako aj rovnomerné rozhadzovanie pliev a slamy pomocou systému SPECIAL CUT II predstavuje tento náš obilný kombajn.

FJ5A2569-scaled.jpg

CLAAS Convio Flex 930

Špičkové žacie ústrojenstvo používané pre zber krátko stebelných plodín, nízkych plodín a v prípade ťažkých podmienok – poľahnuté alebo prerastené porasty. Flexibilný stôl zaisťuje optimálne kopírovanie povrchu pôdy.
Žacie ústrojenstvo je vybavené priečnymi pásmi pre viac výkonu, ktoré zaisťujú šetrný a rovnomerný tok materiálu.

Adaptér Convio Flex 930 vie pracovať v 4 režimoch:
– 1. režim Obilie: pevný stôl žacieho ústrojenstva
– 2. režim Poľahlé obilie: nosník kosy je pevný, avšak behom pár sekúnd môže byť zmenený na flexibilný režim pre minimalizáciu stratovosti. Výhoda pri nepravidelnom poľahnutí porastov.
– 3. režim Flex: flexibilná kosa sa vie vyhnúť prekážkam až 90mm nahore a 135mm dole na každých 20cm šírky žacieho ústrojenstva. Tým pádom sa adaptér vie prispôsobiť ku všetkých žatevným podmienkam.
– 4. režim Auto Contour Flex: Convio Flex nezávisle určuje a nastavuje výšku adaptéra, aby bolo dosiahnuté najnižšie strnisko počas celej práce.

5702A703-494F-487E-918C-24C5DCEFDD2B-scaled.jpeg

CLAAS Vario 930/1230

S našimi novými modelmi žacích líšt zabezpečujeme vyššiu výkonnosť, lepší tok materiálu, vysokú spoľahlivosť, kvalitne skosené strnisko, väčšie pohodlie, flexibilitu a najmä obmedzené náklady na opravu a údržbu.
Oba žacie adaptéry sú vybavené kopírovaním povrchu, sezónne menenými nožmi pre kvalitné skosenie bez zbytočných strát, Laser Pilotom a jednoduchou úpravou na žatvu repky olejnej (len za neuveriteľných 5 minút) s 2-mi bočnými kosami, ktoré sú hydraulicky vypínateľné.

FJ5A2535-1-scaled.jpg

OROS Cornado 4+2/4+4

Naša spoločnosť využíva na zber kukurice a kukurice na CCM len kukuričné adaptéry maďarskej značky OROS v sklopnej 6 a 8 radovej verzií. OROS sme si zvolili kvôli rozhodujúcemu faktoru, ktorou je spracovanie kukuričného kôrovia pri vyššej zberovej rýchlosti pomocou pevnej konštrukcie a vyšších otáčok všetkých pohyblivých súčiastok. Adaptér sa napriek tomu vyznačuje pomerne malou hmotnosťou.
Všetky naše kukuričné adaptéry sú vybavené zvýšenými bočnými stenami, pre zníženie stratovosti a na všetkých adaptéroch sú namontované udupávače riadkov pred kolesami kombajnov.

DJI_0502-scaled.jpg

Spojte sa s nami

Spoločne s našim tímom pracujeme na tom, aby sme vedeli promptne vyhovieť všetkým Vašim požiadavkám. Ak potrebujete včas, efektívne a kvalitne odvedenú prácu, hľadajte nás s dôverou!