Sejba širokoriadkových plodín

Potrebujete precízne a včas zasiať Vašu plodinu? Ste na správnom mieste!

O sejbe širokoriadkových plodín

V súčasnej dobe zaraďujeme medzi prvky precízneho poľnohospodárstva aj oblasť sejby. Snahou každého poľnohospodárskeho subjektu je zabezpečiť čo najvhodnejšie podmienky pre vyrovnaný porast. Na trhu existuje mnoho moderných sejacích strojov, ktoré musia zabezpečiť rovnomerné rozdelenie osiva po ploche pri dodržiavaní jednotnej hĺbky uloženia osiva v celej šírke pracovného záberu.

Sejačky na presný výsev musia spĺňať isté podmienky, predovšetkým ide o  dosahovanie čo najväčšieho zastúpenia jednozrnkových uložení semien, maximálne obmedzenie dvojákov, vynechávok, minimálne poškodenie osiva, čo najväčšiu vyrovnanosť rozmiestnenia semien a následne rastlín v riadku a dodržanie vhodnej hĺbky sejby.

V prípade nevhodného výberu sejačky docieliti zníženie Vašej produkcie. Je potrebné správne pochopiť dôležitosť sejby, predsa ide o najdôležitejší úkon pri rastlinnej výrobe. Nečakajte na dostupnosť sejačky vo vašom okolí, zavolajte nám a my Vám pomôžeme správne založiť Váš porast.

Väderstad Tempo TPF 6

„Bezkonkurenčná presnosť pri dvojnásobnej rýchlosti”

Tempo TPF 6 je ťahaná 6-riadková vysokorýchlostná sejačka. Konštrukcia a umiestnenie oporných kolies udržuje stálu hĺbku sejby za všetkých podmienok, čo zaisťuje rovnomerný porast. Náš stroj je vybavený funkciou Section Control, t.j. prihnojovacia ako aj výsevná jednotka má veľkú kapacitu a umožňuje vypínať prihnojovanie a sejbu nezávisle v každom riadku, čo znižuje spotrebu hnojiva i dobu prestojov kvôli doplňovaniu.

Naše Tempo je vybavené veľkým 1275l zásobníkom hnojiva a diskovými prihnojovacími jednotkami. K zásobníku sa dá dostať rýchlo a bezpečne, jeho veľký otvor urýchluje plnenie a skracuje prestoje na poli. Elektromotori umožňujú variabilné dávkovanie pre dosahovanie vyššieho výnosu s takým istým množstvom hnojiva.

Ako doplnkovú výbavu máme aplikáciu mikrogranulátov, samozrejmosťou je nízke utuženie pôdy, precízna sejba s RTK +/- 2 cm, aplikácia hnojiva na základe úrodových máp, kontrola každého jedného semena v každom riadku s vyhodnotením.

IMG_1173.jpg

CLAAS Axion 830

Ako prvý kolesový traktor v našej firme sme si nechali navrhnúť traktor so strednej kategórie s maximálnou výbavou pre flexibilné využitie v každom mechanizačnom sektore pre poskytovanie služieb pre poľnohospodárov.
Traktor Claas Axion 830 s motorom 6,7l FPT s maximálnym výkonom 235hp, prevodovkou s radením pod zaťažením Hexashift 24+24 s automatikou Hexactiv, s tempomatom a funkciou Smart stop. Traktor je vybavený prietokom hydraulickej sústavy 150l/min., prednou odpruženou nápravou Proactiv, 4-bodovým odpružením kabíny, 4 zadnými hydraulickými okruhmi s prepadom, 1 predným hydraulickým okruhom s prepadom, ECO1000 vývodovým hriadeľom, predným závažím 1500kg a pod.
Traktor má taktiež namontovaných 20 LED pracovných svetlometov pre efektívnejšiu prácu v noci a má najkomfortnejšiu kabínu značky Claas.
Pre precízne poľnohospodárstvo máme v traktore GPS navigáciu Trimble GFX-750 s EZ Pilot-Pro v základe s Isobus UT terminálom a s +/- 2 cm presnosťou. Dokážeme Vám vyhotoviť štatistiku jázd, prejazdy po poli, lokalizáciu spracovanej pôdy a iné so systémom VSU-truck na požiadavku.

DJI_0870-scaled.jpg

Spojte sa s nami

Spoločne s našim tímom pracujeme na tom, aby sme vedeli promptne vyhovieť všetkým Vašim požiadavkám. Ak potrebujete včas, efektívne a kvalitne odvedenú prácu, hľadajte nás s dôverou!