Predsejbová príprava pôdy

Potrebujete pripraviť kvalitné osivové lôžko pre osivo plodiny, alebo upraviť oráčinu pre nasledujúce práce na poli? K dispozícií máme stroj presne na tieto pôdne úpravy. Poďme si ho predstaviť..

O predsejbovej príprave pôdy

Pri výbere stroja pre kvalitné spracovanie pôdy sme vzali do obzoru optimalizovanie nákladov spojených s obrábaním pôdy pre našich zákazníkov a to usporením pohonných hmôt, presným načasovaním zakladania plodín, kvalitou spracovania a vyšším plošným výkonom stroja. Ponúkame Vám stroj LEMKEN SystemKorund 8 so všestranným využitím pre prípravu osivového lôžka pre všetky druhy plodín, so skorším jarným vstupom na pole bez upchatia a lepenia sa pôdy na valce. Po našom stroji by mala byť dobre vyrovnaná a rovnomerne obrobená pôda po celej šírke stroja nastavenej pracovnej hĺbky. Po prejazde po poli s našim strojom ostane obrobená štruktúra s jemnou pôdou v oblasti semien a hrubšia pôda na povrchu, zabezpečujúca dokonalé vchádzanie plodiny (tým vytvorí tú najvhodnejšiu „postielku” pre naše plodiny” 🙂 )
lemken.png

LEMKEN Korund 8/750

Náš Korund s pracovnou šírkou 7,5m je výkonná alternatíva v oblasti prípravy osivového lôžka. Paralelné prepojenie častí náradia poskytuje dobré kopírovanie obrysov poľa a rovnomerné spracovanie v požadovanej pracovnej hĺbke. V agregácií s našim kolesovým traktorom CLAAS Axion 830 je ľahko nastaviteľný, hydraulicky sklápateľný, čo zabezpečuje, že časy nastavenia stroja sú výrazne menšie a plošný výkon zas výrazne vyšší.
Optimálne urovnanie povrchu pôdy aj pri ťažkých podmienkach (koľaje od traktora, nevyrovnaná orba a pod.) vykonáva predná smyková lišta. Pri agresívnejšom nastavení tejto smykovej lišty umožňuje plytšie obrobenie hrotmi, čo znižuje spotrebu pohonných hmôt. Pri stredne ťažkých pôdach sa smyková lišta nastaví na úroveň „Grip” , ktorý spoľahlivo kompenzuje akékoľvek nerovnosti terénu. Zas pri ľahších pôdach, na rovnom teréne sa hromadí menej pôdy pred smykovou lištou – tým má náradie nižší odpor.
Náš Lemken je vybavený 5 radmi marathon radličiek, so 4 radličkami v rade v 5 sekciách so vzostupom radličiek od seba 98mm čo zabezpečuje rovnomerné lámanie pôdnej štruktúry v hĺbke ukladania osiva.
Po radličkách má náš Lemken ešte jednu smykovú lištu na urovnanie pôdy pred dvojitými ozubenými valcami. Predný valec má priemer 330mm, zadný valec 270mm. Rozdiel veľkosti valcov zabezpečuje optimálne rozdrvenie hrudiek na povrchu pôdy, ktorá pomáha pomalšiemu vysychaniu vrchnej vrstvy.

lemken-2.jpg

CLAAS Axion 830

Ako prvý kolesový traktor v našej firme sme si nechali navrhnúť traktor so strednej kategórie s maximálnou výbavou pre flexibilné využitie v každom mechanizačnom sektore pre poskytovanie služieb pre poľnohospodárov.
Traktor Claas Axion 830 s motorom 6,7l FPT s maximálnym výkonom 235hp, prevodovkou s radením pod zaťažením Hexashift 24+24 s automatikou Hexactiv, s tempomatom a funkciou Smart stop. Traktor je vybavený prietokom hydraulickej sústavy 150l/min., prednou odpruženou nápravou Proactiv, 4-bodovým odpružením kabíny, 4 zadnými hydraulickými okruhmi s prepadom, 1 predným hydraulickým okruhom s prepadom, ECO1000 vývodovým hriadeľom, predným závažím 1500kg a pod.
Traktor má taktiež namontovaných 20 LED pracovných svetlometov pre efektívnejšiu prácu v noci a má najkomfortnejšiu kabínu značky Claas.
Pre precízne poľnohospodárstvo máme v traktore GPS navigáciu Trimble GFX-750 s EZ Pilot-Pro v základe s Isobus UT terminálom a s +/- 2 cm presnosťou. Dokážeme Vám vyhotoviť štatistiku jázd, prejazdy po poli, lokalizáciu spracovanej pôdy a iné so systémom VSU-truck na požiadavku.

20181212_194908-scaled.jpg

Spojte sa s nami

Spoločne s našim tímom pracujeme na tom, aby sme vedeli promptne vyhovieť všetkým Vašim požiadavkám. Ak potrebujete včas, efektívne a kvalitne odvedenú prácu, hľadajte nás s dôverou!